اتوماسيون صنعتی:

گسترش روز افزون کاربردهای کامپیوتر در تمام شئون زندگی، این وسیله را به چیزی بدل کرده است که زندگی امروز بشر بدون آن اگر غیر ممکن نباشد بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. کامپیوتر ها همه جا حضور دارند از خانه و تجهیزات خانگي مانند ماشین لباسشوئی و تلویزیون گرفته تا تجهیزات کنترل حرکت قطارها و هواپیماها یا کنترل مجتمع های صنعتی. در صنعت نيز تجهیز کارخانه ها و مجتمع های صنعتی به کنترل کننده های کامپیوتری مزایای فراوانی را به همراه داشته است که نتیجه آن تمایل و حتی الزام صاحبان این صنایع به بهره برداری از کامپیوتر در کنترل کارخانه ها شده است.

 

    نظارت و کنترل تجهیزات و خطوط تولید، سنجش کیفیت و کمیت و روند تولید محصول در هنگام تولید به وسیله کامپیوتر و تجهیزات وابسته به آن را اتوماسیون صنعتی می گویند.

 

حرکت به سوی اتوماسيون صنعتی چه مزايايی دارد؟

      اتوماسیون صنعتی در بعضی از صنایع با سنجش و کنترل دقیق مواد اولیه، فرآیند تولید و محصول باعث افزایش کیفیت محصول نهایی می شود. البته این افزایش کیفیت بسته به نوع محصول و روند تولید آن در بعضی از صنایع چشمگیر و در بعضی ناچیز خواهد بود. اتوماسیون صنعتی راندمان مجموعه را افزایش می دهد. افزایش راندمان ممکن است با کاهش هزینه تولید از طرق زیر بدست آید:

کاهش نیروی انسانی

کاهش اتلاف انرژی و مواد اولیه

کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری

البته افزایش راندمان می تواند به مدد اتوماسیون صنعتی با افزایش بهره وری کارکنان و مدیریت نیز قابل تحقق باشد. روشهای زیر برخی از این روشهای افزایش بهره وری را بیان می‌کند:

افزایش نظارت مدیر در هر لحظه و در هر جا بر فرآیند تولید.

افزایش سرعت در شناسایی و رفع مشکلات احتمالی در تجهیزات و فرآیند تولید

اتوماسیون صنعتی همانطور که اشاره شد با افزایش راندمان، کاهش هزینه ها را هم به دنبال خواهد داشت. علاوه بر آن، در هنگام تأسیس یا نوسازی کارخانه ها هم شاهد کاهش هزینه ها هستیم. حذف تابلوهای کنترل گران قیمتی که هر روز تعمیر و نگهداری آن پر هزینه تر و دشوارتر می شوند و کاهش هزینه های مرتبط با کابل کشی و نگهداری (که با افزایش تعداد تجهیزات بطور نمایی افزایش می یابند) تنها گوشه ای از صرفه جویی هاست. علاوه بر تمام این مزایا، به کمک اتوماسیون صنعتی و فناوریهای ارتباطی میتوان از راه دور واحد صنعتی را کنترل و در صورت لزوم تغییراتی از قبیل تغییر دما و رطوبت، نسبت ترکیب مواد اولیه، افزایش و یا کاهش زمان یک فرآیند و غیره را در فرآيند توليد اعمال کرد. می توان از راه دور سیستم را عیب یابی و راهنمایی های لازم برای رفع عیب را به تکنسین های مستقر در محل ارائه کرد. می توان در هر لحظه آمارها و نمودارهای دقیقی از هر قسمت از خط تولید و فرآیند بدست آورد که تصمیم گیری درباره راه کارهای افزایش راندمان را بسیار ساده و دقیق خواهد کرد. و در کنار این ها و ده ها مزیت دیگر می توان امنیت بالا در میزان دسترسی به اطلاعات و کنترل خط تولید را نیز اضافه کرد، که خود به تنهایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 توانه کار در این حوزه از توانایی بالایی برخوردار است و می تواند از پیش از تصمیم گیری تا هنگام بهره برداری و حتی پس از آن خدمات متنوعی را به صاحبان صنایع ارائه کند. خدماتی از قبیل:

  مطالعه و بررسی فرآیند تولید به منظور ارائه طرح مناسب برای ایجاد و یا بازسازی سیستم

 تعمير و نگهداري، تغيير سيستم و بازسازي برای بهينه كردن سيستمهاي برق و كنترل كارخانجات

 طراحي، ساخت و راه اندازي تابلوهاي كنترل مشتمل بر DCS/PLC

 طراحي نرم افزارهاي اجرائي DCS/PLC و مانيتورينگ توسط نرم افزارهاي استاندارد دنيا

 ارائه تجهیزات PLCهای زیمنس،امرون،آلن بردلی

 توليد بردهاي جمع آوري اطلاعات (Data Acquisition) ديجيتال، آنالوگ،RS-233;RS-485;RS422 

مشابه سازي کارتهای الکترونیکی تجهيزات قدیمی از قبیل برد های آلارم، کنترلر ها و ...  

ساخت، طراحي بردهاي الکترونیکی از قبيل بردهاي كنترل مخصوص، اندازه گيري عوامل

فيزيكي(دما، فشار، رطوبت، طول، وزن )

 

 

مخازن نفت

آب صنعتي

صنايع شيميايي

كارخانجات آرد و ماكاروني

سيلوهاي ذخيره گندم

صنايع خودروسازي